Як виявити і вилікувати фурункул на обличчі

Різноманітність захворювань в дерматології часто вводить в оману пацієнтів. Прищі на обличчі — досить поширене явище, тому поява нового запалення не привертає до себе особливої уваги. Але бувають випадки, коли новоутворення необхідно максимально швидко діагностувати і почати лікування. Фурункул на підборідді — одне з таких запалень. Його поява може згодом серйозно загрожувати всьому здоров'ю пацієнта.

Фурункул — вид прища, який потенційно може прогресувати і перерости в інші, більш серйозні проблеми. Серед них фурункульоз — поширення прищів даного виду по широкій площі шкіри. Надалі можливий розвиток карбункула — запалення, яке на даний момент вважається найбільшим і небезпечним. Щоб уникнути такого розвитку подій, обов'язково звертайтеся до дерматолога при першій необхідності і починайте лікування. Визначити фурункул можна самостійно.

Причини фурункула на обличчі

Фурункул на обличчі

Збудником даної патології є так звана гноеродная бактерія. Це шкідливий мікроорганізм, здатний проникати у волосяний фолікул під шкірою людини (в будь-якій частині тіла) і мешкає там протягом довгого часу. Бактерія знаходиться в латентному стані, поки не з'являються сприятливі умови для її розвитку. Варто розібрати конкретні причини, які можуть стати фактором, що провокує розмноження мікроорганізму:

  • Збій гормонального фону. Фурункул на обличчі — поширена проблема, так як саме в цій частині тіла найчастіше з'являються прищі. Особливо в підлітковому віці, коли гормони виділяються нестабільно. Запобігти появі чіря з цієї причини практично неможливо, так як гормональний ритм збивається регулярно. Єдиний вихід — точно розібратися, як лікувати фурункул на обличчі і скористатися допомогою лікаря.
  • Нестабільна робота імунної системи. Мікроорганізм активно розвивається, якщо людський організм слабшає. Імунітет може знизитися через прийом певного ряду препаратів, як наслідок лікування від деяких хвороб і навіть з-за погодних умов.
  • Недотримання стандартних правил особистої гігієни. Пил і бруд — нормальне середовище для розвитку гноеродной бактерії. Регулярно умивайте особа придатними за типом шкіри засобами і ні в якому разі не торкайтеся до дерми брудними руками. Все це збільшує ймовірність утворення чіря.
  • Авітаміноз. Брак вітамінів і мінералів призводить до зниження імунітету. А сам авітаміноз може бути наслідком неправильного харчування. Якщо відчуваєте, що не можете підібрати потрібні вашому організму продукти самостійно, обов'язково зверніться за допомогою до лікаря.
  • Вплив низьких температур. Переохолодження може стати головною причиною розмноження гноеродной бактерії. Завжди одягайтеся по погоді. Якщо після переохолодження ви помітили невеликий прищ, що викликає больові відчуття, починайте вивчати способи лікування фурункула на обличчі.
  • Цукровий діабет. Патологія сильно знижує ефективність роботи імунної системи, що, як було зазначено, може спровокувати появу чіря.
  • Порушення в роботі ендокринної системи. Кількість виділеного сальними залозами секрету для зволоження особи відіграє величезну роль у здоров'ї людини. Так, наприклад, якщо робота залоз порушена, велика кількість зайвого жиру потрапляє в пори. Сюди проникає пил, ороговілі клітини епідермісу і піт. Речовини в сукупності практично гарантовано утворюють прищ. Якщо ж частина їх проникає у волосяний фолікул, де мешкає мікроб, цілком можлива поява чіря. Регулярно користуйтеся косметологічними препаратами, щоб підтримувати шкіру в порядку.

Як швидко вилікувати фурункул на обличчі

Освіта розвивається максимально швидко, тому реагувати на його появу потрібно негайно. Виявити фурункул самостійно досить просто: прищ швидко збільшується в розмірах, починає викликати больові відчуття. Згодом всередині з'являється білий стрижень і запалення твердне.

Фурункул на обличчі

Як правило, проходить всього 3-4 дня з моменту утворення видимого запалення, після чого воно самостійно розкривається. За цей час пацієнтові необхідно зробити необхідні заходи, щоб знизити рівень негативного впливу фурункула на весь організм. Кращий варіант відразу звернутися до лікаря. Хорошому дерматолога досить тільки зовнішнього огляду, щоб правильно діагностувати цю патологію. Але додаткові аналізи все одно доведеться здати. Поки фахівець чекає результатів, він вже може дати вам кілька корисних рекомендацій з приводу того, що робити при фурункули на обличчі.

Існує 3 варіанти лікування в лікарні:

  • Загальна терапія. Застосовується, якщо пацієнт вчасно звернувся за допомогою. Відновлюється нормальна працездатність всіх систем в організмі, значно підвищується імунітет. Цього достатньо, щоб чірь згодом пройшов самостійно.
  • Місцевий вплив. Якщо запалення вже почало розвиватися, лікар застосовується необхідні препарати для його обробки. Робиться це для того, щоб прискорити процес розтину і зробити протікання патології практично непомітним для пацієнта.
  • Видалення фурункула. Застосовується тільки в крайніх випадках, коли патологія знаходиться на останніх етапах розвитку. Щоб уникнути зараження крові, необхідно видалити чірь хірургічним шляхом або за допомогою лазера. Метод варіюється, в залежності від розташування новоутворення. Наприклад, видалити нарив на щоці всередині дуже складно. Бувають випадки, коли видалення взагалі неможливо по ряду певних причин. Лікар шукає альтернативні, але не менш ефективні способи лікування.

Існує велика кількість народних способів лікування фурункулів. Але якщо мова йде про запалення на обличчі, краще не ризикувати, і відразу довірити лікування кваліфікованого фахівця.

Процес хірургічного видалення досить простий, тому боятися його не варто. Дивіться подробиці в ролику нижче:

Фурункул на підборідді — часте явище серед пацієнтів з різними типами шкіри. Але своєчасне лікування позбавить вас від неприємностей.

Оцените статью